Gazdasági igazgató

7100 Szekszárd, Rákóczi utca 142-146

Főbb feladatok

  • a cégcsoport pénzügyi stratégiájának kialakítása, a pénzügyi műveleteinek tervezése, elemzése és ellenőrzése;
  • pénzügyi tervek és stratégiák kidolgozása és felülvizsgálata, pénzügyi beszámolók készítése a cégcsoport valamennyi cégére vonatkozóan (éves tervek, kéthetente beszámolók a tulajdonosok felé, napi kapcsolattartás a tulajdonsokkal, igazgatókkal);
  • a számviteli szabályzatok frissítése, belső szabályzatok kialakítása ;
  • a működéshez szükséges tőke megszerzése és kezelése, beruházási és finanszírozási döntések előkészítése, stratégiai döntések támogatása (banki, pályázati lehetőségek előrejelzése, bankhitelek felvételekor a feltételek egyeztetése, törvényi változások előrejelzése, azok hatásának ismerete);
  • a pénzeszközök hatékony felhasználásának ellenőrzése a cégcsoport valamennyi egységére kiterjedően (hiteltörlesztési stratégia kidolgozása, heti utalások összehangolása, bankköltségek csökkentése);
  • devizakészletek figyelemmel kísérése, devizavásárlások lebonyolítása, treasury (határidőzések, devizaárfolyamok változásakor átváltás, vásárlás, visszaváltás felügyelete);
  • a gazdasági csoport irányítása, egységes szakmai elvek meghatározása és a zavartalan működtetést biztosító feltételek biztosítása ;
  • a cégcsoport képviselete hatóságok és egyéb külső szervezetek felé ;
  • a kontrolling, kintlévőség kezelés, iratkezelés, 148-as támogatás működésének irányítása;
  • akvizíciók, cégcsoporton belüli cég átalakulások lebonyolítása;
  • pályázatokban való aktív részvétel;
  • a főkönyvelő által elkészített pénzügyi beszámolók tartalmának felülvizsgálata;
  • üzleti terv elkészítése a társosztályok közreműködésével;
  • könyvelés és adminisztráció digitalizációja;
  • havi zárások és kontrolling riportok felügyelete

Munkakör betöltésének feltételei

  • szakirányú felsőfokú végzettség;
  • mérlegképes könyvelői végzettség;
  • magas szintű számviteli és adózási ismeretek;
  • több éves pénzügyi területen szerzett vezetői tapasztalat;
  • magas szintű Excel ismeret;
  • kereskedelmi és tulajdonosi szemlélet;
  • stratégiai szemlélet, koncepció alkotás;
  • megbízhatóság és rendszerszemlélet, proaktivitás;
  • digitalizációra nyitott, rendszerszemléletű látásmód;
  • higgadtság, határozottság;
  • magas stressztűrő képesség;
  • jó tárgyalóképesség (hatóságok, partnerek, vezetők esetén);

Amit kínálunk

  • versenyképes bér- és juttatási csomag;
  • céges gépjármű, telefon, laptop;
  • hűségidő jutalmazása;
  • változatos feladatok egy lendületes csapat vezetőjeként;
  • hosszú távú munkalehetőség;
  • fejlődési lehetőség;
  • stabil vállalati háttér egy magyar tulajdonban lévő, tőkeerős cégnél;

Munkakör betöltése során előnyt jelent

  • angol nyelvismeret;
  • adótanácsadói végzettség

Állás adatai

Állás azonosító: 799
Pozíció pontos megnevezés: Gazdasági igazgató
Munkavégzés helye: 7100 Szekszárd, Rákóczi utca 142-146
Szakterület: Pénzügyi, Számviteli vezető
Munkaszerződés típusa: Határozatlan idejű
Napi munkaidő: Teljes munkaidőben
Ossza meg vagy mentse el a kedvencei közé ezt az állást: Gazdasági igazgató